Fieri mbyll numërimin, PS merr 53.1% të votave ndiqet nga PD-AN

schedule07:35 - 27 Prill, 2021

schedule 07:35 - 27 Prill, 2021

Fieri është një tjetër bashki ku socialistët kanë korrur fitoren e radhës si forcë e parë.

Të dhënat e fundit tregojnë se Partia Socialiste ka marrë 17507 vota ose 53.1%, Partia Demokratike 11933 ose 36.2% dhe Lëvizja Socialiste për Integrim 2482 vota ose 7.5%.

Ndërkohë nga 34022 zgjedhës që morën pjesë në procesin e votimit, votat e 1057 prej tyre u shpallen të pavlefshme./abcnews.al