Festat e funditvitit, ndriçohet pema e Krishtlindjeve në Lezhë

schedule17:49 - 6 Dhjetor, 2018

schedule 17:49 - 6 Dhjetor, 2018

Në Lezhë pema e Krishtlidjes dhe dekori festiv janë ndezur në sheshin “Besëlidhja”. Aktivitetit të Bashkisë i janë bashkuar edhe koret e nxënësve të shkollave, që kanë interpretuar këngë Krishtlindjesh dhe të Vitit të Ri. Çelësi që ndizte ndricimin zbukurues, iu besua dy fëmijëve, një simbolikë për të nxitur shpresën tek të gjithë qytetarët.

Rrugët dhe sheshet e Lezhëes janë zbukuruar me atmosferën e festave, ndërsa organizimet e bashkisë, në bashkepunim me sektorin privat, nuk do të mungojnë për ta kthyer Lezhën në vëmendjen e të gjithe vizitorëve të saj./abcnews.al