Felaj dhe Noka “luftë” mikrofonash në komisionin e sigurisë

schedule14:51 - 10 Nëntor, 2017

schedule 14:51 - 10 Nëntor, 2017

Me debat është shoqëruar mbledhja e komisionit të sigurisë edhe gjatë raportimit për buxhetin 2018 të institucioneve të varësisë së ministrisë së drejtësisë.Debati, I cili nisi për arsye proceduriale, degradoi në përplasje verbale mes kryetares se komisionit Ermonela Felaj dhe nënkryetarit democrat Flamur Noka.

Debati në Komisionin e sigurisë përfundoi kështu.

Shkak i përplasjes nuk ishte rendi i ditës.

”Nuk pati as kundërshti ndaj institucioneve të thirrura për raportim.

Shkaku ishte ky.

“Mos bëj gafë të më ndërpresësh fjalën, mësojeni larg kamerave si të drejtojë komisionin”- tha Noka.

E si e do edhe praktika tashmë, anëtarët opozitarë u larguan nga komisioni, i cili miratoi me votat e mazhorancës  në parim buxhetin 2018 për drejtorinë e përgjithshme të burgjeve dhe shërbimin e provës./abcnews.al

 

https://youtu.be/C76j_39F_Xc