FA shpërndajnë 70 tonë ndihma në zonat e përmbytura

schedule16:07 - 10 Dhjetor, 2017

schedule 16:07 - 10 Dhjetor, 2017

Komanda Mbështetëse e Forcave të Armatosura ka nisur shpërndarjen e 70 ton ndihma, për zonat e prekura përmbytjet që shkaktuan reshjet e dendura të shiut pak ditë më parë. Sipas një njoftimi të Ministrisë së Mbrojtjes, këto ndihma po shpërndahen në prefekturat e Tiranës, Fierit, Dibrës, Beratit, Gjirokastrës, Elbasanit, Kukësit, Durrësit dhe Korçës. Këto 70 tonë ndihma që po shpërndahen, kanë mbërritur ditët e fundit nga organizata si UNICEF dhe UNHCR, si dhe Greqia e Bullgaria, saktëson njoftimi i Ministrisë së Mbrojtjes./abcnews.al