EUROPA LEAGUE: Koha e fatit mbaroi, short “ferri” për Tiranën

schedule14:12 - 18 Shtator, 2020

schedule 14:12 - 18 Shtator, 2020

Sytë nga shorti. Ëndrra e Tiranës për të marrë pjesë në grupet e Europa League nuk është e fshehtë, ndërkohë që ka mësuar edhe rivalin në fazën “play-off” të këtij kompeticioni dhe rrjedhimisht është shkallën e vështirësinë.

Skuadra e Young Boys do të përballet me 1 tetor me ekipin e drejtuar nga Emanuel Egbo, i cili pas titullit kampion dhe kalimit të turit të parë të Champions, dëshiron ta shkruajë sërish emrin në historinë e 25 herë kampionëve të vendit. E vështirë, kur përballë do ketë kampionen e Zvicrës dhe i duhet të luajë jashtë.

 

Grupi 1, Shorti

Tirana ishte eliminuar nga Champions League prej kampionëve të Serbisë, Crvena Zvezda në turin e dytë. Më parë kishin eliminuar Dinamo Tbilisi. Në play-off bardheblutë u kualifikuan falë fatit që kishin në short, pasi ata dhe Ludogorets nuk patën nevojë të luanin në turin e tretë të Europa League.

 

Grupi 2, shorti

Edhe Drita kampione e Kososëv e ka mësuar kundërshtarin nëse kalon në “play-off” të Europa League. Gjilanasit duhet të kalojnë polakët e Legia Varshava, për t’u ndeshur me azerët e Qarabag. /abcnews.al

Grupi 3, shorti