Eto’o do historinë, Guardiola i jep këshillën epike

schedule09:26 - 21 Shtator, 2019

schedule 09:26 - 21 Shtator, 2019

Samuel Eto’o dëshiron të bëhet trajneri dhe të jetë fitues. Kamerunasi, i cili ka fituar shumë trofe si futbollist, synon të bëhet afrikani i parë që ngre Champions League nga pankina. Jo vetëm kaq, por ai dëshiron t’ia arrije me stilin e Pep Guardiola.

“Dua të jem trajneri i parë afrikan që do të ngrejë trofeun e Champions League. Diçka të tillë dua ta bej në stilin e Pep Guardiola”, është shprehur kamerunasi, ndërkohë që së fundmi ka folur edhe vetë spanjolli.

“Faleminderit. Së pari ai duhet të blejë lojtarë si Eto’o dhe më pas mund të bëjë çfarë Pep bën”, janë fjalët e trajnerit të Manchester City në konferencë për shtyp. Eto’o ka përpara një mision të vështirë. /abcnews.al