fotoja e Tahirit

Tahiri-1280x711.jpg
ad min20:47 | 13/05/2019

Opozita po mban tubimin e 5-të kombëtar, ku këtë herë po mbahet një marshim protestë i cili ka nisur nga Kryeministria. Pasi Basha mbajti fjalën e tij i ftoi të pranishmit ta ndiqnin për në drejtim të Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit. Pas largimit të qytetarëve të cilët ndodheshin para Kryeministrisë, në muret e këtij institucioni me një projektor u “sulmuan” me mesazhe të titla si: “Qeveria krimit”, “Kriminel”; “Nuk të do Veriu, nuk të do Jugu, nuk të do Shqipëria”, “Rama shporru”.  Por përveç mesazheve në muret e Kryeministrisë janë shfaqur edhe foto të personave të përfshirë në aktivitet kriminale, ku sipas PD-së ata janë mbështetës të Edi Ramës. Në mesin e fotove të personave ishte edhe ajo e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono