Është shkruar në yje, shenjat e Horoskopit që kanë marrëdhëniet më të ndërlikuara në çift

schedule11:54 - 28 Janar, 2023

schedule 11:54 - 28 Janar, 2023

Dashi dhe Virgjëresha

Dashi dhe Virgjëresha, në shumicën e rasteve, nuk do të funksionojnë plotësisht si çift. Të dy partnerët kanë energji të pabesueshme që vijnë nga yjet, por për fat të keq, krejtësisht të kundërta.

Ndërsa Dashi pëlqen të jetë pozitiv dhe optimist për shumicën e gjërave në jetë, Virgjëresha shpesh është dyshuese dhe negative. Kjo qasje e këtij çifti rrallëherë mund të çojë në një marrëdhënie funksionale. Nëse bëjnë përpjekje, njëri do të kërkojë shumë kompromise, ndërsa tjetri nuk do të jetë i lumtur t’i bëjë ato.

Demi dhe Akrepi

Arsyeja që ky çift do të kishte një problem është besimi. Demi kërkon gjithmonë besnikëri nga një marrëdhënie, dhe Akrepi, edhe pse i aftë për të qenë i tillë, nuk mund të arrijë intensitetin që kërkon një partner.

Besimi i Demit fitohet lehtë, por Akrepi nuk është një shenjë për të arritur stabilitetin në një marrëdhënie. Në thelb, Akrepat nuk do t’i lejojnë vetes një përkushtim të tillë dhe “zhveshje” të shpirtit dhe emocioneve, thjesht, ata nuk janë të tillë.

Binjakët dhe Ujori

Këto dy shenja janë shumë të ngjashme. Ata kanë një shpirt të lirë dhe të hapur dhe një mendje të pavarur. Ata e vlerësojnë lirinë dhe ekscentricitetin, por janë shumë unikë si personalitete të veçanta. Edhe pse këto cilësi nuk janë aspak të këqija, ato mund të mbytin njëri-tjetrin dhe të pamundësojnë që secili prej tyre të ketë këndvështrimet e veta të veçanta.

Po, Binjakët dhe Ujori kanë shumë cilësi të përbashkëta, por dobësitë janë shumë më të mëdha dhe mund të kërcënojnë afërsinë e këtij çifti.

Luani dhe Shigjetari

Teorikisht, këto dy shenja duhet të jenë të pajtueshme, por në praktikë, një Luan i pasionuar, me veten, do të kërkonte diçka nga një marrëdhënie që Shigjetari nuk mund t’ia japë. Egoja e Luanit është vazhdimisht në kërkim të vëmendjes dhe vërtetimit, por Shigjetari është shumë më i lirë.

Për shkak të kësaj, Shigjetari nuk është gati të angazhohet për atë që kërkon Luani. Do të ishte shumë për të dy.

Peshorja dhe Peshqit

Këto dy shenja nuk mund të funksiononin si çift, sepse Peshorja është e shoqërueshme dhe karizmatike, dhe Peshqit janë ëndërrimtarë romantikë.

Kjo marrëdhënie nuk do të “funksionojë” sepse asnjëri prej tyre nuk është me këmbë në tokë dhe mund të humbasë në fantazi dhe të jetë i verbër ndaj realitetit.

Bricjapi dhe Gaforrja

Këto janë shenja kaq të kundërta, saqë rregulli i njohur i fizikës që të kundërtat tërhiqen nuk vlen për to. Bricjapi është shumë i përkushtuar, intensiv dhe pasionant, ndërsa Gaforrja është e turpshme, e qetë dhe emocionale.

Por nga njëri skaj në tjetrin, ka vetëm një zbrazëti të madhe dhe të thellë që këto dy shenja nuk janë në gjendje ta mbushin me kompromis dhe përkushtim. Edhe nëse ata arrijnë të krijojnë një marrëdhënie në fillim, ky çekuilibër do të kontribuojë shpejt në prishjen e saj.