Erinda Ballanca për problemet në shtëpitë e kujdesit rezidencial

schedule10:08 - 8 Maj, 2018

schedule 10:08 - 8 Maj, 2018

Problemet në shtëpitë e kujdesit rezidencial ishte tema e Mbrëmje në ABC Neës,

Avokatja e popullit, Erinda Ballanca, ishte e ftuar ku foli rreth kësaj teme.

Diskutimi vjen pas denoncimit të rastit të dhunës në shtëpinë e foshnjes në Vlorë, ku kujdestaret përkatëse flisnin fjalë banale drejt fëmijëve dhe ushtronin dhunë fizike ndaj tyre.

Ballanca tha në studio se ka raporte të krijuara nga institucioni i avokatit të popullit për këto raste të tilla./abcnews.al