EMRI/ Plagosja me armë zjarri në ish-Bllok, arrestohet djali i ish-deputetit

schedule10:38 - 16 Korrik, 2020

schedule 10:38 - 16 Korrik, 2020

Gjatë natës  në ish-Bllok, si pasojë e një konflikti të çastit është plagosur me armë zjarri në këmbë, pa probleme për jetën, Gazmir Bushaj 39 vjeç, si dhe është dëmtuar me mjete të forta një tjetër.

Mësohet se  të dy të rinjtë ndodhen në spital pa probleme për jetën.

LEXO edhe: Të shtëna me armë në zonën e ish-Bllokut, plagoset i riu

Ndërkohë policia ka arrestuar autorin e dyshuar.

Burime për Abcnews.al bëjnë me dije se mbrëmjen e djeshme pas një konflikti, perveç 39-vjeçarit është plagosur me sende të forta edhe Rois Babasi 22 vjeç i cili eshte djali i ish-deputetit të PD Ndriçim Babasi.

Pikërisht 22-vjeçari Rois Babasi është edhe autori i dyshuar i cili ka plagosur me armë 39-vjeçarin në sherr e sipër.

Policia ka nisur hetimet në lidhje me ngjarjen dhe po punon për zbardhjen e plotë të saj. /abcnews.al