EMRAT/ Gjykata e Tiranës vendos masën arrest shtëpie për 18 punonjësit e IEVP të Fierit

schedule20:12 - 26 Shtator, 2022

schedule 20:12 - 26 Shtator, 2022

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën arrest shtëpie për 18 pu8nonjësit e Burgut të Fierit të cilët akuzohen për falsifikim dokumentesh dhe shpërdorim detyre.

Vendimi i Gjykatës së Tiranës u dha pas hetimit të nisur nga SHKB një muaj më parë.

EMRAT:

Gerard Nonaj

Ervis Alliaj

Bashkim Meçi

Eris Isufaj

Albi Rezhda

Dorjan Nukaj

Arbëri Gjermeni

Enflor Hoxha

Florida Mata

Fatos Lika

Neritan Mataj

Mato Mataj

Ermal Liçaj

Xheniana Buzi

Denisa Bendaj

Sidorela Vogli

Jonida Qato

Eduart Rrapaj