Elbasan, shoferi zbret nga kamioni në hyrje të tunelit e bie në humnerë

schedule11:02 - 22 Janar, 2018

schedule 11:02 - 22 Janar, 2018

Një burrë humbi jetën pasi zbriti nga kamioni që drejtonte dhe ra në humnerë. Ngjarja ndodhi  pas mesnatës në rrugën Elbasan – Tuneli i Krrabës, tek  Ura në  hyrje  të  tunelit. Drejtuesi i kamionit Eduart Rajko, rreth 50 vjeç  nga Tirana  ka zbritur  nga mjeti i tij dhe ka tentuar  të kalojë në anën tjetër të  rrugës. Por ai nga pakujdesia ai ra poshtë  nga  një  lartësi  rreth  30 – 40 metra. Nga hetimet paraprake rezulton se shoferit i është fikur kamioni pikërisht në këtë vend pasi i ka përfunduar karburanti./abcnews.al