Elbasan, sherri banal përfundon në përleshje me thika

schedule20:13 - 15 Shtator, 2019

schedule 20:13 - 15 Shtator, 2019

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot pasdite në Elbasan. Dy persona janë përleshur me thika e sende të forta e kanë përfunduar në spital.

Ngjarja ndodhi në lagjen “Syrja Dylgjeri”.

Sipas informacionit të policisë protagonistë kanë qenë 62 vjeçari Enver Xhezairi 62-vjeç dhe 61 vjecari Myslim Lecaj.

Një debat mes tyre për motive banale është shndërruar në përplasje fizike me thika.

Të dy kanë marrë plagë të ndryshme në trup dhe janë dërguar në spital.

Policia ka kryer veprimet procedurale dhe ka nisur hetimin./ABC News Albania 24/7