Elbasan, kapet në i shumëkërkuari me 3 emra, i dënuar për prostitucion

schedule09:20 - 17 Janar, 2018

schedule 09:20 - 17 Janar, 2018

Një person shumë i kërkuar u kap në Elbasan pas një operacioni gjatë natës. Ai është Artur Llupa 49 vjeç, por që kishte dhe dy emra të tjerë, Luan Tabaku dhe Rovert Cani. Ky person përmes identiteteve të ndryshme jetonte pa probleme në lagjen 5 Maji në Elbasan dhe pse ishte në kërkim ndërkombëtar. Ai i ndalua me qëllim ekstradimi drejt Italisë, pasi autoritetet Gjyqësore në Torino, Itali e kanë dënuar me 6 vjet e 6 muaj burgim, për kryerjen e veprave penale të “Shfrytëzim Prostitucioni”, “Plagosje” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të zjarrit”. /abcnews.al