Elbasan, grabitet shtëpia e pronarit të një autoshkolle

19:24 | 15/10/201919:240

Grabitet banesa e pronarit të një autoshkolle në Elbasan. Ngjarja ka ndodhur një natë më parë në lagjen “5 maji“. Persona ende të pa identifikuar nga policia kanë vjedhur banesën e Shaqo Karafilit duke marre rreth 20 milion lekë të vjetra, bizhuteri dhe sende me vlerë.

Sipas të dhënave, autorët kanë shfrytëzuar momentin kur pjesëtarët e familjes nuk kanë qenë në shtëpi. Vjedhja është konstatuar vetëm pasi familjaret janë kthyer në banesë.

Ata kanë njoftuar policinë e cila ka shoqëruar disa persona ne komisariat. Njëkohësisht janë administruar edhe kamerat e sigurisë që ndodhen në banesë dhe në bizneset aty pranë.  /ABC News Albania


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono