Ekstradohet nga Greqia 43-vjeçari i dënuar në mungesë

schedule14:28 - 15 Dhjetor, 2018

schedule 14:28 - 15 Dhjetor, 2018

Një 43-vjeçar shqiptar është ekstraduar nga Greqia drejt vendit tonë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Bardhok Frroku është dënuar me 16 vite burgim për vrasje me paramendim dhe armëmbajtje pa leje nga Gjykata e Pukës.

Si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tirana me Interpol Athinën, u bë i mundur  arrestimi dhe ekstradimi i tij nga Greqia drejt vendit tonë. /abcnews.al