EKSKLUZIVE: Uzuni në radarët e klubit turk, kryeskauti e vëzhgoi të premten

11:12 | 24/02/202011:120

Myrto Uzuni ishte vendimtar sërish për kroatët e Lokomotiva Zabreg, teksa realizoi golin që zhbllokoi takimin në triumfin e regjistruar në transfertë kundër skuadrës së Varazdin. Beratasi shënoi golin e gjashtë sezonal në kampionat dhe të tretin në harkun kohor të 7 ditëve.

🎥VIDEO: Uzunijev treći gol u zadnje dvije utakmice 🚅💪⚽

Gepostet von NK Lokomotiva Zagreb am Samstag, 22. Februar 2020

Uzuni është një nga lojtarët që në verë mund të shitet. Ofertat për të nuk kanë munguar edhe në janar, por klubi kroat ka pritur diçka më tepër. Së fundmi ata shitën Lirim Kastratin te Dinamo Zagreb dhe tani është radha e Uzunit.

Të premten, në ndeshjen që Lokomotiva luajti në transfertë me Varazdin, vëzhgues nga Turqia kanë qenë në stadium për Uzunin. ABC News mëson se klubi i Alaniaspor e ka parë nga afër sulmuesin e kombëtares.

Anil Onuk, kryeskauti i klubit turk, ka qenë vetë i pranishëm në stadium dhe Uzuni shënoi në sytë e tij. Sigurisht për ta blerë Uzunin ata duhet të gjejnë gjuhën e përbashkët me drejtuesit e Lokomotiva Zagreb. Edhe në të shkuarën ka pasur interesim nga Turqia për Uzunin dhe Alaniaspor mund të ishte një destinacion interesant për beratasin. / abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono