Efektivit i djegin makinën, policia e Librazhdit shoqëron disa persona

schedule14:26 - 14 Janar, 2021

schedule 14:26 - 14 Janar, 2021

Policia e Librazhdit ka shoqëruar disa persona si të dyshuar se i kanë zjarrin makinës së policit Petrit Xhepi.

Siç edhe u raportua policia ka shqyrtuar të kamerat e sigurisë në të gjitha hyrjet dhe daljet e biznese për të hedhur më shumë dritë mbi ngjarjen.

Lexo edhe: Digjet makina e policit në Librazhd: Çfarë u zbulua nga kamerat

Gjithashtu po shqyrtohen edhe dosjet që Petrit Xhepi dhe  bashkëshortja kanë pasur në hetim.

Sakaq në ndihmë të zbardhjes së hetimit janë oficerë të specializuar të anti-terrorit dhe krimeve.

Kujtojmë se ngjarja ndodhi mëngjesin e kësaj të enjte, ndërsa dyshohet se zjarrvënia është e qëllimshme.

/abcnews.al/