“E shtuna premton një ditë të mirë në dashuri”, zbuloni surprizat e yjeve për fundjavën

schedule07:10 - 21 Janar, 2023

schedule 07:10 - 21 Janar, 2023

Dashi

Ditën e shtunë mos bëni plane, ikni takimeve dhe çdo vendimi të rëndësishëm. Pas një dite rraskapitëse pune në të cilën do të jepni trup dhe shpirt, do të arrini në mbrëmje të lodhur dhe në nevojë për relaksim. Por edhe shumë të kënaqur.

Demi

Do të ndjeni nevojë për një marrëdhënie më intime deh shpirtërore me partnerin tuaj. Kjo nevojë do t’ju afrojë edhe më shumë. Do të filloj një ditë e lumtur dhe e kënaqshme në punë. Përgatituni mendërisht për përgjegjësi të reja dhe orar të ngarkuar!

Binjakët

Do të jeni të favorizuar nga yjet, veçanërisht në dashuri. Kush e di, ndoshta kjo ditë do t’ju çojë edhe në një njohje të papritur! Në punë do të bënit mirë të tregoni më shumë fleksibilitet mendor dhe gjithashtu të vlerësoni mendimet që janë të ndryshme nga tuajat, sepse mund të sjellin rezultate më të mira.

Gaforrja

Do të ndiheni të rrethuar nga dashuria e vërtetë. Ata që janë në çift do e gjejnë veten shumë të dashuruar. Beqarët mund të mos jenë më beqarë shumë shpejt… Në planin e punës do t’ju duhet shumë kujdes, sepse disa kolegë mund të përpiqen të ju krijojnë telashe. Kujdes!

Luani

Do t’ju duhet të keni kujdes në dashuri. Aq më tepër nëse jeni beqarë dhe kërkoni dikë për të takuar. Ju lutemi vlerësoni me shumë kujdes! Në punë, mund të ketë dikush që synon t’ju bëjë të dukeni keq për të tjerët. Mundohuni ta përgënjeshtroni me fakte, merrni iniciativën nëse keni në mendje ide dhe projekte interesante për të punuar.

Virgjëresha

Nëse ndjeni një shqetësim të vogël, do të jetë më mirë për ju të mbani një qëndrim më pozitiv, të përpiqeni t’i kuptoni më mirë të tjerët. Në punë, një koleg apo bashkëpunëtor mund të ketë nevojë për ndihmën tuaj sepse e kanë të vështirë të realizojnë një projekt. Mos e mohoni atë.

Peshorja

Dita e shtunë premton të jetë një ditë shumë e mirë, veçanërisht në dashuri. Një person i njohur nga e kaluara jote mund të kthehet dhe t’ju befasojë shumë. Mos reagoni keq menjëherë. Në punë duhet të përvetësoni një sjellje më të butë dhe më të disponueshme, mos prisni shumë nga njerëzit e afërt.

Akrepi

Do të jetë koha e duhur për të shqyrtuar jetën tuaj në detaje. Do t’ju ndihmojë shumë, veçanërisht në sferën sentimentale. Në punë do të vijnë ide të mira interesante që mund t’i përktheni lehtësisht në veprime konkrete. Ditë plotë frymëzim.

Shigjetari

Do të jetë e dobishme të mbyllni axhendën tuaj plot angazhime profesionale për t’i kushtuar pak më shumë kohë njerëzve që doni. Vetëm në këtë mënyrë do të mund të ndiheni më afër me të dashurit tuaj. Mund të keni disa kufizimeve në punë, por do të jetë një gjë e mirë, për të marrë rezultate të rëndësishme.

Bricjapi

Dikush, një i njohur apo një mik, mund t’ju vendosë në humor të keq dhe ky fakt mund të ndikojë negativisht sferën tuaj të dashurisë. Më mirë të mos përzieni sferën publike me sferën private dhe emocionale. Me dialog të mirë dhe komunikim transparent do të arrini të kapërceni çdo mosmarrëveshje që ka lindur në punë.

Ujori

Do të jetë thelbësore të shmangni çdo shpërqendrim dhe në vend të kësaj të përqendroheni në lidhjet emocionale, në atë që ka vërtet rëndësi për ju. Ata që ju duan duhet të ndihen pranë jush. Një kënaqësi e vogël mund të vijë në punë, një vlerësim që do t’ju bëjë të kënaqeni. Të jesh krenar është mirë, por mos e teproni, përndryshe do të tërhiqni zilinë e të tjerëve.

Peshqit

Do të vëreni plot dyshime të reja në dashuri, me një mijë pyetje që nuk mund t’ju përgjigjeni. Për fat të mirë, do të jeni më këmbëngulës, më të vendosur dhe me vetëbesim në punë. Gjërat e mira kanë filluar të vijnë, pas kaq shumë përpjekjesh! /abcnews.al