E kryer: Torreira largohet nga Arsenali, firmos për gjigantin spanjoll

schedule21:21 - 20 Shtator, 2020

schedule 21:21 - 20 Shtator, 2020

Befasi në merkato. Kur dukej se Torreira do të rikthehej në Serie A, më konkretisht te Torino, mesfushori i Arsenalit ka firmosur në La Liga, me ekipin e Atletico Madrid.

Sicc raportojnë mediat britanike dhe ato spanjolle, Torreira ka gjetur akordin me Atletico Madrid, por ende nuk është zbuluar oferta e madrilenëve për Arsenalin.

Flitet se janë drejtuesit e “Topccinjve” ata që po e vonojnë këtë transferim, pasi duan Thomas Partey në këmbim, por Atletico shpreson t’i bindë londinezët me një ofertë vetëm “cash”. Gjithccka pritet të konkretizohet gjatë javës së ardhshme./abcnews.al