E keni gabim! Bananet nuk hapen nga lart, kjo është mënyra e duhur

schedule22:55 - 16 Janar, 2022

schedule 22:55 - 16 Janar, 2022

Disa gabime të përditshme që i bëjmë nuk i marrim si të mirëqena, sepse kështu jemi mësuar që në moshë të vogël. Një prej tyre është mënyra se si i hapim bananet.

Bananet janë ushqyese dhe mund të zgjidhin shumë probleme shëndetësore, nëse konsumohen çdo ditë. Mund të duket më e arsyeshme hapja e bananes nga lart, por për habinë e të gjithëve kjo është mënyra e gabuar.

Rruga e duhur

Ana e duhur për të hapur një banane është pjesa e poshtme, të cilën duhet ta shtrydhni dhe jo pjesa e sipërme që përdorin shumica./abcnews.al