Shpallet rezultati te njësia 10 në Tiranë, sa vota kanë marrë të gjithë kandidatët

schedule08:20 - 26 Prill, 2021

schedule 08:20 - 26 Prill, 2021

Fatmir Xhafaj ka marrë një rezultat surprizë në njësinë nr. 10 në Tiranë ku u votua dhe numërua elektronikisht. Rezultatet ashtu sikur ishte parashikuar dhe njoftuar nga KQZ dolën në 08:00 të mëngjesit të sotëm. Përsa i përket partive, PS mori 6007 vota, PD 4550, LSI 628, PSD 208 dhe Boiken Abazi 179.

Ndërkohë që për kandidatët ish-ministri i Brendshëm Xhafaj kishte marrë 2795 vota. Ky është një rezultat mjaft i mirë, ndërsa pritet për t’u parë cfarë do të ndodhë me njësitë e tjera të Tiranës për të parë nëse do të arrijë që ta thyejë hersin, pasi ndodhet i 23-ti në listën e PS-së, por fillimi është shumë i mbarë.

Nga lista e PD-së më shumë në këtë njësi ku u zhvillua projekti pilot ka marrë Agron Shehaj duke lënë pas liderin e partisë, Lulzim Basha.

https://www.youtube.com/watch?v=ACId3D5I4VY

Rezultatet e votimit elektronike ne njesine nr. 10 Tirane