Juventusi shkarkon Maurizio Sarrin, pritet komunikata zyrtare

schedule14:10 - 8 Gusht, 2020

schedule 14:10 - 8 Gusht, 2020

Maurizio Sarri bëhet kokë turku. Në Itali janë të bindur që Juventusi e ka shkarkuar trajnerin dhe pritet që së shpejti klubi kampion të dalë me një komunikatë zyrtare.

Ky është lajmi i minutave të fundit që vjen nga Gianluca Di Mazrzio, i cili ka bërë një postim në llogarinë e tij në Twitter.

Mauricio Pochettino shikohet si kandidati kryesor për ta pasuar Sarrin. Mediat në Itali kanë lakuar ditën e sotme edhe emra të tjerë si Zinedine Zidane dhe Simone Inzaghi, por argjentinasi shikohet si favorit.