Dëmtohet talenti i Shpresave, Bushi e gjen zgjidhjen te Tirana

schedule12:27 - 8 Nëntor, 2019

schedule12:27 - 8 Nëntor, 2019

FSHF ka njoftuar një ndryshim në listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Anglinë, që luhet në Shkodër më datë 15 nëntor. Arbnor Muçolli, mesfushori i Vejle BK, është dëmtuar dhe nuk do të jetë pjesë e kuqezinjve. Në vendin e tij, trajneri Alban Bushi ka marrë mesfushorin e Tiranës, Jurgen Çelhaka, i cili ishte programuar të grumbullohej me Shqipërinë U20.

:Shqipëria U-21, e drejtuar nga Alban Bushi, do të fillojë ditën e diel grumbullimin dhe përgatitjet për ndeshjen zyrtare me Anglinë në “Loro Boriçi” më 15 Nëntor. 21-vjeçarët e trajnerit Bushi do të stërviten në qytetin e Durrësit ku dhe do të jenë të grumbulluar.

Ditën e sotme ka pasur ndryshime në listën e Bushit. Arbnor Muçolli për shkak dëmtimi nuk do të jetë i gatshëm për ndeshjen ndaj Anglisë dhe në vend të tij është thërritur Jurgen Çelhaka nga skuadra e Tiranës”, thuhet në njoftimin e FSHF-së. /abcnews.al