Breshëri arme ndaj një autobusi me nxënës në Kosovë, dyshohet për një të vrarë dhe disa të plagosur

schedule20:14 - 26 Nëntor, 2021

schedule 20:14 - 26 Nëntor, 2021

Në fshatin Gllogjan të Deçanit para pak minutash dyshohet se ka ndodhur nje vrasje dhe disa të plagosur.

Zëdhënësi i Prokurorisë së Pejës, Shkodran Nikqi ka konfirmuar për Express se ka të shtëna me armë zjarri ndaj një autobusi me nxënës.
“Dyshohet se ka te shtena me arme zjarri ne drejtim te nje autobusi me nxenes, prokurorja kujdestare eshte nisur ne drejtim te vendit te ngjarjes”.

Express merr vesh nga burime se ka të plagosur dhe të vrarë.