E enjte tragjike, rekord viktimash nga COVID në 24 orët e fundit në Itali

schedule17:44 - 3 Dhjetor, 2020

schedule 17:44 - 3 Dhjetor, 2020

Në 24 orët e fundit në Itali janë shënuar 993 viktima nga koronavirusi dhe 23225 raste të reja pozitive.

Sipas TgCom 24 ky është numri i më i lartë i viktimave nga Covid-19 në Itali që prej fillimit të pandemisë.

Rajonet me më shumë infeksione janë Lombardia dhe Veneto, përkatësisht me 3,751 dhe 3,581 raste pozitive./mv.abcnews.al