“E dashura e çoi te Sociedad”, sulmuesi meksikan “zë ngushtë” gazetarin

schedule10:39 - 14 Gusht, 2020

schedule 10:39 - 14 Gusht, 2020

Një histori interesante nga Meksika dhe protagonist është gazetari Gerardo Velázquez de León, i TV Azteca. Lajmi i tij, që Jose Juan Macia do ta transferohet në Spanjë te Real Sociedad dhe që për zgjedhjen e bërë ka ndikuar e dashura e 20-vjeçarit, ka sjellë një reagim epik.

Vetë sulmuesi i Guadalajara ka vendosur t’i përgjigjet gazetarit në Tëitter, teksa ka shpërndarë lajmin dhe ka shkruar: “Nuk kam të dashur”. /abcnews.al