“E çmendura E”, Besa Shahini reagon ashpër pas deklaratës së Blushit: Turpëruese gjuha e tij

schedule18:09 / 19/02/2020

Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka reaguar pas deklaratës së zëdhënësit të Presidentit, Tedi Blushi. Ky i fundit reagoi ashpër duke iu referuar ministres Elisa Spiropali si “e çmendura E”.

Ndërkohë, Shahini shprehet se Presidenti duhet të ndalojë publikimin e deklaratave denigruese ndaj grave.

“Presidenti i Republikës duhet të ndalojë publikimin e deklaratave denigruese ndaj grave! Është analfabetizëm institucional dhe turpëruese gjuha e zëdhënësit të Presidentit. Ajo provon se sa të drejtë ka Elisa në fakt!”, shkruan Shahini në një status në rrjetet sociale.

schedule18:09 / 19/02/2020