Dy presidentët shqiptarë në Gjilan

schedule14:17 - 27 Nëntor, 2017

schedule 14:17 - 27 Nëntor, 2017

Nën reshjet e dëborës dhe nën tingujt e këngëve patrotike, dy presidentët shqiptarë zbuluan shtatoren e Idriz Seferit në Gjilan.

Nderime për figurën e këtij patroti por edhe vlerësime për kontributin e tij që ia dha kreu i shtetit të Kosovës Hashim Thaci.

Për Presidentin e Republikës Ilir Meta historia jo vetëm të nderohet por edhe të mbahet gjallë.

Në emër të familjes së Idriz Seferit,  ka folur Sefer Isufi,  i cili shprehu  mirënjohje për rikthimin  e heroit në Gjilan. Shtatorja e Idriz Seferit u inaugurua në vigjilje të 105 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë dhe në 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës./abcnews.al