Dy peshkatarë rrezikuan mbytjen në Zvërnec të Vlorës

schedule12:00 - 23 Dhjetor, 2017

schedule 12:00 - 23 Dhjetor, 2017

Dy peshkatarë rrezikuan të mbyteshin në det në zonën e Zvërnecit në Vlorë. Për rreth një orë e gjysëm ata nuk mundën ta drejtonin varkën e tyre drejt bregut. Shkak ishin rrymat e forta dhe dallgët e mëdha. Familjarët e tyre njoftuan policinë kufitare, e cila ndërhyri dhe organizoi operacionin e shpëtimit. Peshkatarët kishin dalë në det herët në mëngjes dhe nuk kishin asnjë njoftim për motin në det të hapur./abcnews.al