Dy këngëtaret me famë botërore do të këndojnë në inaugurimin e Joe Biden

schedule16:10 - 14 Janar, 2021

schedule 16:10 - 14 Janar, 2021

Lady Gaga dhe Jennifer Lopez do të performojnë në inaugurimin e Presidentit të zgjedhur të SHBA-ve, Joe Biden më 20 Janar. Krijuesja e hitit “Bad Romance” do të interpretojë himnin kombëtar në ceremoninë e Biden dhe Kamala Harris që do të mbahet në ndërtesën e Kapitolit.

Krah Lady Gaga-s dhe Lopez do të interpretojnë dhe Demi Lovato dhe Justin Timberlake. Fituesja e çmimit Oscar, Gaga ka treguar dhe më parë mbështetjen për Biden pasi u shfaq gjatë fushatës presidenciale krah tij.

Lady Gaga, Jennifer Lopez set to perform in Joe Biden, Kamala Harris'  inauguration

Gjithashtu Tom Hanks do të mbajë një program special televiziv pas përurimit të Joe Biden. Specialja e titulluar ‘Celebrating America’, do të transmetohet në mbrëmjen e 20 Janarit, vetëm disa orë pasi Biden të jetë betuar si presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara. /abcnews.al

Z. President: Lady Gaga dhe Jennifer Lopez do të performojnë në inaugurimin e Presidentit të zgjedhur Joe Biden më 20 Janar (mbi Gaga me Biden në 2017)

Icon: On The Floor hitmaker Jennifer, 51, gjithashtu do të performojë në ngjarjen prestigjioze (foto 2018)

Mbështetje: Fituesja e Oskarit Gaga është një mbështetëse prej kohësh e Biden dhe e zëshme gjatë gjithë këtij sezoni zgjedhor (foto me Biden në Pensilvani në vitin 2020)