Durrsakët pa maska dhe në grupe, dynden në bregdet

schedule11:58 - 12 Maj, 2020

schedule 11:58 - 12 Maj, 2020

Durrësi edhe pse është pjesë e zonës së kuqe duket se qytetarët tashmë janë bërë të padurueshëm dhe kanë shkelur masat e kufizimit,

Gazetari Leonidha Musaj raporton për Abc News se qytetarët kanë mbushur vijën bregdetare në Durrës si një mënyrë për të marrë disa rreze dielli dhe jodin e detit. Në shumicën e rasteve ato dalin në grupe pa respektuar distancimin social dhe pa masa mbrojtëse.

Lexo edhe: Vetëm 4 raste të reja me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit

Ndërkohë në Durrës vetëm një rast është akoma aktiv me koronavirus duke bërë që qytetati të mos dilte nga zonat më të rrezikuara për përhapjen e koronavirusit. /abcnews.al