Durrës, nis prishja e kioskave pranë godinave të shkollave

schedule11:58 - 13 Shtator, 2019

schedule 11:58 - 13 Shtator, 2019

Policia bashkiake dhe Inspektoriati i Mbrojtjes së Territorit nisen aksionin për heqjen e kioskave të ngritura pranë shkollave 9-vjeçare dhe të mesme në Durrës. Fillimisht po shemben ato afër stadiumit,  aty ku ndodhen katër shkolla, pranë të cilave është ngritur dhe numri më i madh i kioskave.

Largimi i këtyre objekteve u vendos jo vetëm për mungesë  të dokumentacioneve, por edhe për shkak të rrezikshmërisë nga tregtimi i produkteve kryesisht atyre ushqimore./ABC News Albania 24/7