Durrës, kapet Kreshnik Nazeraj, vrau një person dhe plagosi dy të tjerë

schedule16:50 - 6 Nëntor, 2017

schedule 16:50 - 6 Nëntor, 2017

Policia e Durrësit ka kapur një person të kërkuar për vrasje dhe i dënuar me 12 vjet burg. Ai është Kreshnik Nazeraj 34 vjeç nga Cakrani i Fierit. Nazeraj është kapur në ambientet e një pallati ne qytetin e Durrësit ku mendohet se prej aty tentonte te largohej në Itali. Gjykata e Shkallës së Parë Vlorë e ka dënuar 12 vjet burg për veprat penale pasi ne Janar te vitit 2014 në lagjen “Uji i Ftohtë” në Vlorë ekzekutoi Myrdar Binjakajn, 32 vjeç dhe plagosi Klodian Binjakaj vëllai i Myrdarit, 43 vjeç kushëri i vëllezërve Binjakaj./abcnews.al