Duka: Shëndeti i pari, por populli shqiptar ka kaluar gripëra më të fortë

22:55 | 09/03/202022:550

Kreu i FSHF-së, Armand Duka nuk i kursen batutat në emisionin “Pressing” në ABC Neës. Koronavirusi mund të shtyjë kampionatin, opsion për të cilin Duka mendon ndryshe, edhe pse e pranon se do pranojë çdo vendim të autoriteteve.

Nuk më duket mendim produktiv shtyrja e kampionatit për një muaj. Një muaj pezullim? A je i përgatitur për të jetuar një muaj pa asgjë? Duhet të shohim zhvillimet ditë pas dite. Nëse virusi do të na mbyllë kaq shumë brenda, nuk do të marrim kallashin.

Shëndeti i pari, nëse nuk do na lejojnë, s’do luajmë. Sa gripëra kemi kaluar (i drejtohet) ne populli shqiptar, nuk na gjen gjë. Kemi kaluar gripëra edhe më të fortë“, deklaron Duka. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono