“Drejt përfundimit Rruga e Arbërit”, Rama poston pamjet: Po hidhet asfalti

schedule14:05 - 28 Korrik, 2021

schedule 14:05 - 28 Korrik, 2021

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga vijimi i punës në Rrugën e Arbrit.  Me anë të një video nga kjo rrugë të publikuara në rrjetet sociale, Rama shkruan se është drejt përfundimit dhe se tashmë po hidhet asfalt dhe do bëhet hapja e tunelit të Murrizit.

“Vijon pa u ndalur puna drejt përfundimit të RRUGËS SË ARBËRIT👷‍♀️🏗🛣 Po punohet për shtresat asfaltike dhe hapjen e Tunelit të Murrizit #SkaKohëPërPushim 🏃‍♀️🏃🏻‍♂️

Vijon pa u ndalur puna drejt përfundimit të RRUGËS SË ARBËRIT

Po punohet për shtresat asfaltike dhe hapjen e Tunelit të Murrizit

#SkaKohëPërPushim ” shkruan Rama. /abcnews.al/