Dortmund gjen pasuesin e Bellingham te Chelsea

schedule14:39 - 24 Qershor, 2023

schedule 14:39 - 24 Qershor, 2023

Borussia Dortmund ka identifikuar një zëvendësues të mundshëm për Jude Bellingham. Mesfushori i talentuar anglez u transferua te Real Madrid për një shifër rekord dhe tashmë gjermanët duan ta mbushin vendin e lënë bosh prej tij.

Sipas raportimeve të “Bild”, klubi gjerman pëlqen mesfushorin anglez të Chelsea, Conor Gallagher.

23-vjeçari është një objektiv real për verdhezinjtë dhe së shpejti pritet të kryen kontaktet e para./h.ll/abcnews.al