Doni të studioni në Amerikë, ambasada e SHBA: Tre pyetjet që duhet të keni parasysh

schedule18:20 - 25 Janar, 2022

schedule 18:20 - 25 Janar, 2022

Ambasada e SHBA në Tiranë ka shpërndarë një udhëzues për të rinjtë shqiptarë që duan të studiojnë në Amerikë. Ambasada thekson se janë tre pyetje kryesore që duhen pasur parasysh kur zgjidhni shkollën e duhur për ju.

“Jeni të interesuar të studioni në Shtetet e Bashkuara? Nuk është asnjëherë herët për të filluar kërkimin për universitetet dhe kolegjet në SHBA!

E dimë që ekziston shumë informacion, prandaj qendra Education USA Albania e thjeshton procesin për ju në tre pyetje të thjeshta. Ja cilat janë tre pyetjet kryesore që duhet të merrni parasysh kur duhet të zgjidhni shkollën e duhur për ju”, shkruan ambasada e SHBA. /abcnews.al