Do rikthehen reshjet? Ja parashikimi i motit për këtë të mërkurë

07:11 | 12/02/202007:110

E mërkura pritet të jetë një ditë me kthjellime dhe mot të qëndrueshëm, ndërsa vranësirat do të jenë të lehta dhe kalimtare.

Sipas MeteoAlb: Mesdita dhe kryesisht pasditja sjellin kalime vranësirash të shpeshta nëpër territor, KU më të dukshme do jenë në zonat veriore dhe qëndrore duke gjeneruar reshje shiu. Nata ri-kthen sërisht kthjellimet në vend.

Temperaturat e ajrit do të rriten sërisht në mëngjes por ulen lehtë në mesditë  duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 0°C në 16°C.

Era do fryjë e lehtë shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim  2-3 ballë./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono