Dita sot nis me vranësira, mësoni si do të ndryshojnë gjatë ditës

schedule07:17 - 6 Korrik, 2020

schedule 07:17 - 6 Korrik, 2020

Moti do të mbetet i paqëndrueshëm me vranësira mesatare të pasuara nga reshje shiu  dhe rrebeshe me stuhi.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale deri në 12 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  18/26°C

Zonat e ulëta  20/32°C

Zonat bregdetare 20/30°C./abcnews.al