Diego Simeone ëndërron Marcos Alonson

schedule15:15 - 22 Janar, 2022

schedule 15:15 - 22 Janar, 2022

Para nënshkrimit të Renan Lodit si mbrojtësi i tyre i majtë i parë në vitin 2019, Atletico Madrid kishte kërkuar të nënshkruante me Marcos Alonso të Chelseat duke dështuar në atë përpjekje të veçantë, por tani ata janë të prirur për të rindezur këtë interes.

Spanjolli, në atë kohë, kishte zgjedhur të qëndronte në Stamford Bridge, ku ai ende po luan dhe është pjesë e planeve të ekipit të parë të Thomas Tuchel.

Ai po merr ndeshje të rregullta për momentin, kryesisht për shkak të dëmtimit të Ben Chilwell, një dëmtim i ligamentit të përparmë që i ka dhënë fund sezonit të tij.

Diego Simeone ende e sheh Alonson si mbrojtësin e majtë të ëndrrave të tij dhe një lëvizje mund të bëhet në verë kur Chilwell të kthehet në formë. /h.ll/abcnews.al