Diego Longo konfirmohet te Kukësi, e presin pasdite në aeroport

schedule13:05 - 7 Tetor, 2021

schedule 13:05 - 7 Tetor, 2021

Kukësi konfirmon trajnerin Diego Longo. Italiani pas ndeshjes me Teutën la të hapur mundësinë e largimit, duke pasur pretendimet e tij për ndërhyrje në zgjedhjet teknike.

Gjithsesi tashmë është sheshuar gjithccka dhe klubi i Kukësit ka dalë me një njoftim, që qartëson gjithçka.

“Skuadra ka zhvilluar paraditen e sotme stërvitjen e parë pas pushimit 3 ditor që kishte. Stafi teknik ka përfituar nga nderprerja e kampionatit për shkak të ndeshjeve të Kombëtares dhe sot është rikthyer.

Stërvitja e sotme është drejtuar nga përgatitesi atletik Iris Selimi, i cili ka marrë udhëzimet nga trajneri Diego Longo.

Tekniku italian do të mbërrijë sot pasdite në Tiranë dhe e kishte të pamundur të arrinte stërvitjen për shkak të orarit të fluturimit”, shkruan Kukësi në njoftimin e bërë. / abcnews.al