Dibër, konflikt për pronën mes dy fiseve, dy të plagosur

schedule10:23 - 6 Shkurt, 2018

schedule 10:23 - 6 Shkurt, 2018

Një konflikt për pronën ka ndodhur në fshatin Lubalesh të Dibrës, ku për pasojë dy persona kanë mbetur të plagosur.
Sipas informacioneve të policisë konflikti për pronën ka ndodhur mes dy fiseve Balla dhe Cani.
Mësohet se dy fiset Balla dhe Cani janë konfliktuar dhe më pas janë përplasur me sende të forta.

Njeri prej të plagosurve ndodhet në spital, kurse një tjetër ka dalë nga spitali./abcnews.al