Di Maria nuk e përfshiu Ronaldon në top 5 bashkëlojtarët më të mirë

schedule21:08 - 6 Gusht, 2022

schedule 21:08 - 6 Gusht, 2022

Angel Di Maria ka emëruar pesë lojtarët më të mirë me të cilët ka luajtur.

Në vend të parë, argjentinasi vuri Lionel Messin, Marco Verratti, dhe të tretin Zlatan Ibrahimovic.

Vendi i katërt shkoi për Luka Modric, i pesti Toni Kroos. Me të dy, Di Maria luajti për Real Madridin.

Vlen të përmendet se në listë nuk hynë Neymar dhe Cristiano Ronaldo. Argjentinasi ka shpjeguar pse nuk e ka përfshirë në vlerësim portugezin.

“Unë mund ta shtoj atë në listë, por ai është lloji i djalit që ka nevojë për hapësirë ​​dhe unë preferoj lojtarët që vendosin për një pjesë të vogël të fushës, si Leo, Verratti dhe Modric”, tha Di Maria. /abcnews.al/