Deulofeu te Napoli mbahet peng nga çështja Mertens

schedule14:20 - 21 Qershor, 2022

schedule 14:20 - 21 Qershor, 2022

Gerard Deulofeu pret që së shpejti të vendosë për të ardhmen e tij e cila është e lidhur ngushtë me Napolit.

Një marrëveshje në parim mes napolitanëve dhe Udineses është arritur tashmë, teska pengesë është bërë çështja që ka të bëjë me të ardhmen e Dries Mertens.

Sipas “Corriere dello Sport”, drejtuesit e Napolit nuk do të bëjnë asgjë në lidhje me Deulofeun pa i dhënë zgjidhje siç duhet çështjes që ka të bëjë me kapitenin e bluve. /f.a/abcnews.al