Dele Alli do të vazhdojë karrierën në Turqi

schedule19:03 - 16 Gusht, 2022

schedule 19:03 - 16 Gusht, 2022

Mesfushori Dele Alli është afër ndryshimit të klubit. Sipas gazetarit Serkan Dikme në rrjetet sociale, futbollisti 26-vjeçar po kalon nga Everton te Besiktas. Klubi turk merr me qira Dele Allin me të drejtën e blerjes së mëtejshme.

Dele Alli e filloi sezonin si zëvendësues për Everton. Mesfushori luajti 9 minuta kundër Aston Villas dhe 29 minuta kundër Chelsea. Transferimi i Allit te Besiktas u diktua nga dëshira e lojtarit për të kaluar më shumë kohë në fushën e futbollit.

Kujtojmë se Dele Alli përfundoi te Everton në fund të janarit të këtij viti kalendarik. Më parë, mesfushori ka luajtur për Tottenham. /abcnews.al/