Deklarata e ambasadores amerikane për takimin me Ramën, kryeministri zbulon detaje

19:42 | 19/02/202019:420

Pas njoftimit nga ambasadorja amerikane Yuri Kim se ishte zhvilluar një takim ditën e sotme me kryeministrin Rama, ka ardhur dhe reagimi i Kryeministrit.

Sipas Ramës, takimi mes tij dhe ambasadores Yuri Kim ka qenë edhe për lajmin e mirë se SHBA do të rrisë shumën e deklaruar në Bruksel për rindërtimin.

“Falenderoj ambasadoren e SH.B.A.-së për lajmin më të mirë për SHBA do ta rrisin shumën e deklaruar në Bruksel për Rindërtimin

Nisja e punës është e mundur për Akademinë e Transparencës realizon një kërkesë tonën ndaj miqve për çmimin për ta bërë Rindërtimin shembull edhe në këtë aspekt”, shkruan Rama në rrjetet sociale./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono