Dallgët nxjerrin në breg breshkën “Kareta-Kareta” në Durrës

schedule11:49 - 30 Nëntor, 2021

schedule 11:49 - 30 Nëntor, 2021

Deti i trazuar si pasojë e motit të keq ka nxjerrë në breg një breshkë “Kareta-Kareta” në Durrës.

Nga pamjet e siguruara nga abcnews.al shihet se breshka e ngordhur ndodhet në breg të dheut, ndërsa tërheq vëmendjen e kalimtarëve. Sakaq, specie të tilla kanë dalë shpesh në brigjet e vendit tonë.

“Kareta-Kareta” është breshkë oqeanike e shpërndarë në të gjithë botën dhe i përket familjes se Cheloniidae. g.v/abcnews.al