Daily Mail: 17 lojtarë kërkojnë largimin nga Man United

schedule18:07 - 6 Janar, 2022

schedule 18:07 - 6 Janar, 2022

Jo një, jo dy, por 17 lojtarë të Manchester United duket se kanë shprehur tendenca për t’u larguar nga klubi i Man United, zbulon “Daily Mail”.

Sipas mediave angleze, dhomat e zhveshjes së Djajve të Kuq tashmë i ngjajnë një depoje baruti gati për ndezje, pasi gjithnjë e më shumë futbollistë shfaqen të pakënaqur në klub dhe kanë shprehur dëshirën për t’u larguar.

Në fakt, ndryshimet në ekipin teknik dhe ardhja e Ralph Rangnick jo vetëm që nuk arritën të ulnin krizën, por duket se e frynë atë.

Të paktën kjo mund të kuptohet nga rritja e numrit të të arratisurve javët e fundit, të cilët tashmë arrijnë në 17.

Konkretisht: Anthony Martial, Paul Pogba, Jesse Lingard, Edison Cavani, Juan Mata, Donny Van De Beck, Dean Henderson, Eric Baigi, Phil Jones, Nemanja Matic, Fred Parado, Diogo O four.

Sigurisht, ka shumë pak gjasa që shumica e futbollistëve ta shohin të zbatuar kërkesën e tyre deri në verën e ardhshme, pasi drejtuesit e United nuk kanë absolutisht asnjë qëllim që të lejojnë largimin e pothuajse të gjithë skuadrës.  /abcnews.al/