City mbulon në ar Phil Foden, detajet për rinovimin e marrëveshjes

schedule18:59 - 26 Shtator, 2022

schedule 18:59 - 26 Shtator, 2022

Manchester City do të nënshkruajë një kontarët të re me sulmuesin e talentuar, Phil Foden, pasi palët e kanë gjetur gjuhën e përbashkët.

Foden pritet të firmosë një marrëveshje të vlefshme deri më 30 qershor 2028 dhe do të kthehet në një nga lojtarët më të paguar.

Në llogaritë e tij do të kalojnë 78 milionë paund, ndërkohë që paga javore do të jetë 250 mijë paund. / abcnews.al